Borderline i problem z podejmowaniem decyzji. Co robić?

Witam, mam problem. Całe moje życie mam problem z podejmowaniem decyzji, często wpadam w depresję i mam zmienne nastroje, wybuchy złości i wręcz uzależnienie od martwienia się, lęki przed zmianą i brak asertywności. Teraz to mi przeszkadza w karierze.

Pracuję w firmie, która zmienia mi warunki i nie wypłaca prowizji. Dostałam propozycje przejścia do innej firmy i nic - nie przeszłam, bo się bałam, że tam będzie tak samo i że sobie nie poradzę. Teraz kolejna propozycja, ciężkie wyzwanie, wszyscy to podkreślają, ale szansa na zarobienie większych pieniędzy i znowu wolę zostać w tym co mam, żeby tylko być bezpieczną. Narzekam na firmę w której pracuje, a nie potrafię jej zostawić. Tak było też z moim byłym facetem, strasznie toksyczny związek, a ja nie umiałam go zostawić, aż on mnie tak skrzywdził, że dochodziłam do siebie latami.

Nie wiem, co to jest - jak pojawia się jakaś zmiana wpadam w panikę, pytam wszystkich, chcę żeby ktoś za mnie podjął decyzję. Proszę o pomoc, bo nie potrafię tego zrozumieć. Pozdrawiam, Lena Ps. Dodatkowo mam przeniesienia z przeszłości. Obarczam mojego obecnego chłopaka brakiem zaufania i panicznie boje się być skrzywdzona.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Napisała Pani w temacie, że cierpi na borderline. Zastanawiam się, kto u Pani je zdiagnozował, nie było na ten temat informacji w Pani opisie. Zaburzenia osobowości są poważną i trudną do korekcji dolegliwością. Sądzę, że powinna Pani skonsutlować się z psychologiem lub psychoterapeutą i rozpocząć pracę nad swoimi problemami.

Ma Pani wiele problemów i lęków, które warto jest rozwiązać. Dzięki pracy ze specjalistą zyska Pani pewność siebie i nauczy się radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Pozdrawiam