Borelioza, a nie SM?

Witam. W 2007 stwierdzono u mnie SM. Prawie 2 lata biorę lek i nic mi nie dolega. Wszystko minęło, czyli drętwienia i mrowienia. Ostatnio byłam w Katowicach i lekarz kazał mi zrobić badanie na boreliozę, bo miał duże wątpliwości, czy mam SM.

Zrobiłam i wyniki są następujące: BORELIOZA IGM(S) - 14.2 AU/ml, wynik negatywny: poniżej 18, wynik wątpliwy: >=18 do <20, wynik dodatni: >=22; BORELIOZA IGSS(S) - <5.0 AU/ml, wynik negatywny: <10AU/ml, wynik wątpliwy: >=10do<15AU/ml, wynik dodatni :>=15AU/ml. Czy możliwe jest, że miałam boreliozę??? Bardzo proszę o odpowiedź. Czy badanie krwi wystarczy, by to stwierdzić? Proszę o pomoc....

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Wyniki badania przeciwciał są ujemne, czyli nie potwierdzają boreliozy. Może Pani oczywiście powtórzyć oznaczenie, ale na dzień dzisiejszy borelioza jest w Pani przypadku mało prawdopodobna.