Borelioza i wynik IgG- czy to była ta choroba?

Parę miesięcy temu wystąpił u syna (lat 6) rumień wędrujący. Brał antybiotyk, tyle, ile kazał lekarz (chyba 14 dni, D******, ale mogłam się pomylić). Dziś odebrałam wyniki, a w nich IgM 10,8 RU/ml, wynik ujemny, ale IgG 39,3 RU/ml - wynik dodatni. Czy to oznacza, że to była borelioza? I dalej jest?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Dodatni wynik przeciwciał w klasie IgG, przy ujemnym wyniku w klasie IgM, świadczy o przebyciu zakażenia bakterią Borellia burgdorferii. W związku z tym, że przeciwciała w klasie IgM są ujemne (świadczą o ostrej fazie zakażenia) należy uznać, że leczenie było skuteczne. I zapewne nie jest konieczna dalsze leczenie. Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza kierującego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.