Borelioza u małego dziecka

moja córka ma wykrytą boreliozę co robić jakie są powikłania?miała rumień wędrujący w głowie,tam właśnie usadowił się kleszcz,przez 21dni przyjmowała antybiotyk,który pomógł i objawy ustąpiły.po 6 tygodniach miała badanie krwi,które potwierdziło boreliozę pani doktor nie kazała się przejmować,lecz uświadomiła,że objawy mogą wystąpić po kilku latach

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że zastosowanie antybiotykoterapii jak najbardziej było prawidłowe. Proszę jednak pamiętać, że dodatnie badania immunologiczne wykonane po 6 tygodniach nie mają na celu oceny skuteczności terapii. W celu uzyskania szczegółowych informacji sugeruję konsultację ze specjalistą chorób zakaźnych, który pokieruje dalszym postępowaniem.