Bpd a wiek ciąży?

Dzień dobry.
Badania miałam robione we 1go września z takimi wynikami crl- 65.8 mm bpd 23.5 mm. Jaki to może być wiek ciąży od zapłonienia?

Nie pamiętam dokładnie ostatniego okresu. Ostatni jaki pamiętam był 10 maja, cykle mam 30 dniowe miesiączki obfite i bolesne, miałam lekkie krwawienie w maju, ale nie przypominało to okresu nastąpiło plamienie i kolor wydzieliny był brunatny.
Od tamtego czasu oczekiwałam na okres którego nigdy już nie dostałam. Test ciążowy zrobiłam pod koniec czerwca. Wyszedł w ciągu dosłownie 2 sekund pozytywnie, było to koło 27 czerwca.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Wymiary Pani dziecka odpowiadają początkowi trzynastego tygodnia ciąży, licząc od daty ostatniej miesiączki (czyli należy do obliczonej daty dodać 14 dni, żeby uzyskać orientacyjny termin, w którym doszło do zapłodnienia). Lepiej jednak szacować datę początku dziecka na podstawie nieco wcześniejszych badań USG. Obecnie dokładność szacunku może sięgać nawet +/- 5 dni.

Pozdrawiam serdecznie!