Bradykardia i wypadanie płatka a senność, zmęczenie i tętno powyżej 100 przy braku wysiłku

lekarz przy badaniach okresowych do pracy stwierdził, że mam bradykardię - tętno poniżej 50 (nie na co dzień, choć b.często). Od jakiś 2 m-c jestem osłabiona, senna, zmęczona, tętno czasami powyżej 100 przy braku wysiłku (siedzę i nagle czuję że serduszko "kołacze") przy prawidłowym ciśnieniu, no troszeczkę poniżej normy. lekarz który robił echo (szmery przy przeziębieniu) napisał ze wszystko jest ok, ale mówił cos o wypadaniu płatka i o dziwnym, niespotykanym tętnie. czy powinnam się martwić?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Trudno odnieść się do diagnozy lekarza, którą Pani przytoczyła. Są różne rodzaje tętna, dlatego stwierdzenie nietypowa nie przybliża do postawienia diagnozy. Odnosząc się do wypadania płatka zastawki zapewne chodzi o zespół Barlowa, który zazwyczaj nie wywołuje dolegliwości, jednak u części osób może powodować kołatania serca, zawroty głowy, uczucie lęku, napady paniki. Dlatego niezbędna jest dokładana diagnostyka u kardiologa. Warto również sprawdzić funkcjonowanie tarczycy oznaczając poziom TSH.
Pozdrawiam