Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak akceptacji chłopaka córki

Co zrobić gdy Rodzice nie akceptują mojego Chłopaka?Na początku wszystko dobrze,jaki porządny Chłopak,nie piję,nie pali,studiuję,ale zaczęło się od tego,że poszedł porozmawiać z moją Mama i zadał pytanie'Czemu Pani mnie nie lubi'i od tego czasu jest wkurzona na niego.Stwierdziła,że jak gówniarz może przyjść z takim pytaniem i wgl rozmawiać.Jestem młoda,mam20lat,On-21,kochamy się,jesteśmy już ze sobą 2 lata i nie wiemy co dalej przez moich Rodziców.Boję się,że go stracę.Już raz straciłam...
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Przede wszystkim nie powinna Pani uzależniać swojego samopoczucia od tego co mówią bądź myślą Pani rodzice. Pani życie zależy od tego jakie Pani podejmuje decyzje. Sugerowałabym nie przekonywać rodziców na siłę, aby polubili Pani chłopaka, bo on ma się Pani podobać i Pani ma się z nim dobrze czuć. Ma Pani prawo do szczęścia.

Najważniejsze aby miała Pani do siebie zaufanie i wspierała siebie we wszystkich decyzjach. Ma Pani prawo szukać. Może Pani nawet zabłądzić, ale już samo szukanie będzie dawało Pani siłę. I jeszcze jedno - proszę myśleć pozytywnie!

Pozdrawiam serdecznie! Magdalena Nagrodzka PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA www.nagrodzkacoaching.pl

Psycholog, psychoterapeutka, coach.
0

Witam Panią Serdecznie,

Jest Pani dorosłą Kobietą i Mama nie powinna decydować o Pani wyborach i decyzjach.

Może ewentualnie doradzić na Pani prośbę, jednak decyzja leży po Pani stronie. Sugeruję rozważyć spokojną rozmowę z Mamą, w której należy zapytać o prawdziwą przyczynę Jej niechęci do Pani Chłopaka, drążyć temat aż się ujawni i da się przekonać, że nie miała racji. Być może Pani Mama obawia się utraty relacji z Panią, bo często Rodzice mają tendencje zaborcze w stosunku do Dziecka i stąd takie zachowanie. W tym przypadku sugerowałabym przekonać Mamę, że w kontakcie między Wami będzie nadal dobrze. Uspokoić Mamę, że Pani Sympatia jest jak najbardziej w porządku i jest ważny dla Pani i na pewno Mama chce żeby Pani była szczęśliwa.

Życzę udanej rozmowy, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy