Brak akceptacji chłopaka przez matkę

Dzień dobry. Nie wiem czy to odpowiednie pytanie na ten portal, ale mam pewien problem. Mianowicie moja mama nie znosi mojego chłopaka. Chociaż niczym jej nie zawinił a wręcz przeciwnie starał się pomagać, doradzać, był miły i chętnie z nią rozmawiał. Jednak ona dalej mówi, że jest dla mnie zły i koniec kropka. Twierdzi, że nie ma już córki i zostałam całkowicie zaślepiona przez niego, kiedy on mnie tylko wykorzystuje i mu na mnie nie zależy. Proszę o pomoc, bo nie daje rady psychicznie.

Być może mam przeżywa stratę- w takim kontekście, że mniej czasu spędzacie ze sobą, czyje się mniej ważna i odrzucona. Potrzebuje czasu by skonfrontować się i zaakceptować fakt, ze jest Pani dorosła osobą, która rozpoczyna samodzielne życie. Warto dużo rozmawiać z mama, ale także stawiać granice i nie pozwalać się szantażować emocjonalnie. W razie nasilenia się trudności można skorzystać z porady psychologa.

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Trudno po tak małej ilości informacji wyrokować co leży u podstaw takiego zachowania mamy. Dobrze by było abyście obie zgłosiły się do psychologa/psychoterapeuty.

Pozdrawiam.