Brak akceptacji chłopaka przez matkę i pogorszenie relacji

Od pewnego czasu mam problem z mamą. Nie akceptuje ona w pełni mojego chłopaka z którym jestem ponad pół roku. Mimo, iż on nic złego jej nie zrobił a nawet stara się pomagać np. w pojechaniu na zakupy, ona go oczernia, wymyśla różne niestworzone historie na jego temat, które nie są prawdą. Do tego wpędza mnie w wyrzuty sumienia twierdząc, że to ja jej nienawidzę i ona jest zła. Czy moja mama może mieć jakieś zaburzenia psychiczne? Jak jej pomóc? Sama nie daje sobie już rady z tą całą sytuacją...

Witam, polecam by jeszcze lepiej niż to Pani opisała opowiedziała Pani o tej sytuacji podczas bezpośredniego spotkania z psychologiem, przyczyn takiego zachowania mamy może być wiele. Warto omówić sytuację osobiście oraz wspólnie zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem. Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe potwierdzić ani wykluczyć żadnych zaburzeń czy chorób psychicznych u Pani mamy, bez osobistego kontaktu z nią i większej ilości informacji.
Jest również możliwe, że jej niechęć do Pani partnera wiąże się np. z nadopiekuńczością i zaborczością, szczególnie trudnym przechodzeniem przez naturalny etap dojrzewania swoich dzieci i akceptacji ich dorosłości, własnymi uprzedzeniami lub złymi doświadczeniami w związkach itp.
Zachęcam do rozmów z mamą, ale też szukanie w sobie kompromisu i dystansu, umiejętności obiektywnej, trzeźwej oceny sytuacji i zdystansowania się od emocjonalnych reakcji mamy, jeśli są nieadekwatne.
Możecie Panie także (wspólnie lub każda z osobna) skorzystać z indywidualnej, osobistej konsultacji psychoterapeutycznej.

Pozdrawiam!

Witam, skoro nie daje sobie Pani rady w stawianiu granic swojej mamie i tak bardzo przeżywa jej zachowanie, proszę skorzystać z kilku konsultacji u psychoterapeuty, nabierze Pani dystansu do mamy, wzmocni się psychicznie, uniezależni. Pzodrawiam