Brak akceptacji dotykania w żłobku u 18-miesięcznego dziecka

Moja córka ma 18 miesięcy i chodzi do żłobka od stycznia, nie płacze, nie marudzi że musi tam zostać, aczkolwiek panie mi powiedziały że nie znosi jak dotykają ją inne dzieci, reaguje płaczem , marudzeniem.... nie wiem bardzo o co moze chodzić....

Witam,
Dzieci są także ludźmi, tak jak osoby dorosłe. Mają swoje uczucia, mogą też nie lubieć, gdy są dotykane przez inne dzieci bądź dorosłych. Nie każdy człowiek lubi być dotykany. Jeśli to panią niepokoi, zawsze można skorzystać ze spotkania z psychologiem bądź psychoterapeutą zajmującym się dziećmi.
Pozdrawiam

Warto poobserwować córę- czy na dotyk osób z rodziny lub Pań w żłobku reaguje podobnie? Czy poza tym rozwija się w granicach norm wiekowych?
Podobna reakcja może świadczyć tylko o drobnym dyskomforcie związanym z jakimś skojarzeniem czy nowością sytuacji. Jeśli jednak trudności jest więcej warto skonsultować się z lekarzem pediatrą i psychologiem dziecięcym.