Brak akceptacji partnera przez rodziców i szantaż emocjonalny

Witam.Mam 27 lat i od niespełna roku mieszkam ponownie z rodzicami(rozstałam się z narzeczonym).Od niedawna spotykam się z mężczyzną,z którym jestem bardzo szczęśliwa.Sęk w tym,że moi rodzice stosują wobec mnie szantaż emocjonalny-nie podoba im się mój związek(poprzedni akceptowali w 100%).Mam dość ciągłego obrażania się,chciałabym się wyprowadzić,ale najzwyczajniej boję się odrzucenia.Wiem,co jest dla mnie dobre,wiem czego chcę,ale z drugiej strony sprawiają,że czuję się jak egoistka.

Widzę, że jest Pani zdecydowana inwestować w związek z nowym partnerem, budować z nim wspólnie życie. Jednocześnie jest Pani w sytuacji, w której, w której czuje się Pani rozdarta między mającymi wątpliwości rodzicami a nowym partnerem. Radzę szczerze porozmawiać z rodzicami. W rozmowie powinno się znaleźć miejsce nie tylko na poinformowanie rodziców o swojej decyzji o swoich planach, ale również na wysłuchanie i wypowiedzenie wzajemnych potrzeb czy obaw, za którymi mogą przecież kryć "dobre" intencje. Pani zależy zarówno na partnerze, jak i na rodzicach, zatem pewnie wykazuje się Pani nie lada dyplomacją, by pogodzić oczekiwania wszystkich. Proszę powiedzieć im o swojej trudnej sytuacji. Podłożem przecież Pani działań jest nie chęć zranienia czy zrobienia krzywdy, ale wręcz odwrotnie, zatroszczenia się o wszystkich. To dobrze, że pamięta Pani również o sobie. Powodzenia.

Warto porozmawiać z rodzicami. Dopytać ich, co jest rzeczywistą przyczyną odrzucenia obecnego partnera. Często wynika to z obaw czy wątpliwości, które można rozwiać w trakcie rozmowy. W takiej rozmowie ważna jest atmosfera uwagi i otwartości, jasnej komunikacji (bez domyślania się i szukania podtekstów), słuchania się nawzajem, pytania o potrzeby, uczucia oczekiwania, a także możliwości poradzenia sobie w zaistniałej sytuacji.