Brak akceptacji partnerki przez rodzinę

Dobry wieczór, mam problem w relacji moja rodzina - partnerka - ja. Rodzina nie akceptuje mojej partnerki z powodu jej cholerycznej natury statusu rozwódki. Nie chcą nas razem gościć. Partnerka wylewa swoje frustracje na mnie za każdym razem kiedy chcę się skontaktować lub odwiedzić rodzinę (robię to rzadko, kilka razy w roku). Naciska, bym postawił rodzinie ultimatum - albo my razem, albo nic. Jak to rozwiązać? Czy takie stawianie sprawy jest ok? Rodziny nie mogę przekonać do zmiany postawy.

Witam,
W związku obowiązuje pierwszeństwo aktualnych więzi i powinna być ona ważniejsza niż rodzina pochodzenia.Tak więc,jeśli mówimy o "porządkach miłości",partnerka ma podstawy,by czuć się lekceważona a nawet postawiona w roli rywalki,która zabrała innym mężczyznę.
Rozumiem,jak trudno jest Panu zadowolić obie strony,więc zachęcam do podjęcia psychoterapii,gdyż problemem podstawowym jest,jak wnioskuję,Pana uwikłaniowy związek z rodzicami i brak tego rodzaju dojrzałości,która pozwala iść własną drogą,bez konieczności "zatrzaskiwania drzwi"za sobą.Na rodziców nie mamy wpływu,ale gdy zrozumiemy motywy ich zatrzymywania dzieci przy sobie/np.lęk przed samotnością,ich własne nieudane pożycie itp/,mamy możliwośc dostosowania kolejnych działań do realnej przyczyny.A tę odkryć można w procesie terapii.
Zachęcam .