Brak akceptacji siebie i myśli samobójcze u 19-latka

Witam mój problem polega na tym że mam problemy psychiczne moja samoocena spadła do zera mam o sobie zdanie że jestem brzydki głupi i wogóle same złe rzeczy z nikim nie moge normalnie porozmawiać bo się wstydze coś powiedzieć albo nie wiem co mam powiedzieć ciągle jestem zmęczony nic mnie nie cieszy nie mam zainteresowań ani żadnej motywacji ciągle tylko myślę o złych rzeczach nawet o samobójstwie najchętniej to bym siedział w domu sam bez nikogo nie wiem czy to jakaś choroba proszę o pomoc !

Dzień dobry,

Nikt bez osobistego badania nie może Pana diagnozować. Stąd jak najbardziej namawiam na taką osobistą wizytę u specjalisty, który również będzie w stanie zaproponować odpowiednią formę / metodę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia). Pomoc może Pan uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witam!
Być może opisuje Pan objawy depresji, choroby która dotyka wielu ludzi. Najlepiej, aby skontaktował się Pan z odpowiednim specjalistą - psychiatrą\ psychologiem na swoim terenie.
Pozdrawiam, życzę powodzenia, JPluta

Dzień dobry, jeżeli czuje się pan w ten sposób od dłuższego czasu zachęcam do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej. Po kilku spotkaniach psycholog postawi wstępną diagnozę i zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.