Brak akceptacji siebie, lęk przed podjęciem pracy i obawy przed krytyką

Witam, Od 3 tygodni chodzę do psychologa.Moim problemem jest brak akceptacji samej siebie, lęk przed podjęciem pracy, problemy z zawarciem znajomości, obawy przed krytyką.Myśli..że lepiej by było gdybym znikla. Początkowo wydawało mi się że psycholog mi pomoże,ale na każdej wizycie mam wrażenie że on mnie nie rozumie,że ja mowie jedno a on drugie.Podczas wizyt nie myśle nad rozmową ale nad tym kiedy będę mogła wyjść.Czemu tak się dzieje,czy to normalne? A może wybrałam złego psychologa?

Witam Panią,
W kontakcie z psychologiem czy psychoterapeutą bardzo ważna jest szczerość. Dotyczy to również tego co się dzieje w relacji terapeutycznej. Dlatego najlepiej będzie jeżeli podzieli się Pani swoimi odczuciami, o których tu Pani pisze z psychologiem, z którym Pani pracuje. To da możliwość wyjaśnienia sytuacji i poprawę relacji. Warto żeby się Pani zastanowiła czy już wcześniej czuła się Pani podobnie, co ta sytuacja Pani przypomina. Może to być cennym materiałem do rozumienia Pani problemów i szukania drogi do zmiany.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

Przede wszystkim powinna Pani porozmawiać o swoich watpliwościach z psychologiem do którego Pani chodzi. Z osobami pomagającymi jest tak jak z każda relacja, przede wszystkim to Pani musi czuć sie dobrze w relacji z osoba do której Pani chodzi i zaufać, ze moze Pani pomoc. Powinna Pani być pod opieka psychoterapeuty, dlatego tez proponuje sprawdzić czy osoba do której Pani chodzi jest rownież psychoterapeuta. Proszę tez pamietać ze proces terapii jest długi i trzeba być gotowym do zainwestowania swojego czasu (czasem kilka lat) i energii aby objawy zaczęły ustępować. Pozdrawiam