Brak akceptacji własnego wyglądu i zaburzenia odżywiania u 18-latki

Witam, jak mogę zaakceptować swoje ciało?Mama każe mi przytyć bo ważę za mało(48,6 kg przy 169 cm).Dzisiaj jem cały czas, chłonę wszystko,pewnie przytyje z 2 kg albo więcej.Cały czas czuje się źle że tak dużo zjadłam.Ogólnie jak ktoś mi każe jeść więcej to mnie denerwuje.Zawsze jak dużo jem to pierwszy tyje brzuch,to mój największy kompleks,od niego się wszystko zaczęło. Jak mogę zaakceptować siebie i pozbyć się strachu przed przytyciem?Jak pozbyć się kompulsywnego objadania się gdy jestem zła?

Witam,
Pani BMI wskazuje na niedowagę, co może nieść za sobą konsekwencję zdrowotne. Najlepiej udać się do psychoterapeuty w celu wyeliminowania kompulsywnego objadania się i lęków przed przytyciem.
Pozdrawiam

Witaj,
Zajadanie emocji prowadzi do otyłości i nie jest dobrą drogą do odreagowania.Jeżeli trudno sie porozumieć z mamą,czy w ogóle z ludżmi i masz poczucie,że nie wolno ujawnić negatywnych emocji,proponuje wizytę u specjalisty,Zaniedbanie tego może spowodować,że w ogóle przestaniesz odczuwać niektóre emocje a w zamian zaczniesz odczuwać głód.Tak działa ciało pod wpływem psychiki.
Pozdrawiam i zachęcam do podjęcia terapii.