Brak akceptacji własnej płci u 20-latki

Mam 20 lat, nienawidzę swojej płci, menstruacji i tych wszystkich obrzydliwości, tylko dlatego, że się urodziłam, a nie zawiniłam. Nienawidzę mężczyzn i im zazdroszczę.Sama świadomość, że można mnie zapłodnić i nie mam wpływu na swoją biologię doprowadza mnie do rozpaczy. Gdy mam menstruację, mam myśli samobójcze. Na samą myśl o seksie robi mi się niedobrze. Nie chciałabym być mężczyzną, tylko (poważnie) eunuchem. Jaka jest tego przyczyna?

Trudno odpowiedzieć w oparciu jedynie o taki krótki opis, jaka jest przyczyna Pani odczuć. Zresztą myślę, że pytanie o przyczynę, to tylko jeden aspekt. To, co bardziej zwraca moją uwagę, to brak akceptacji swojego ciała, dyskomfort i cierpienie emocjonalne, którego Pani doświadcza. Dlatego chciałabym zachęcić Panią do poszukania pomocy i wsparcia dla siebie. Sporkania z psychologiem/ psychoterapeutą powinny pomóc Pani zrozumieć z jednej strony przyczynę przeżywanych emocji, z drugiej poradzić sobie z nimi.

Dzień dobry. Trudno stwierdzić i znaleźć przyczynę braku akceptacji Pani płci.Wydaje się jednak, że problem jest poważny dlatego zachęcam Pania do przyjrzenia się temu problemowi razem ze specjalistą. Proszę skorzystać z pomocy psychoterapeuty - nie warto się męczyć a przepracowanie tego problemu pozwoli Pani w pełni cieszyć się życiem. Pozdrawiam.