Brak akceptacji związku przez rodzinę

Moja rodzina nie akceptuje mojego związku. Otwarcie źle nam życzą, nie chcą żebyśmy się spotykali, oczerniają jego rodzinę, wpędzają mnie w poczucie winy. Jeśli pojadę do niego ponad 200km to narobię sobie wrogów w rodzinie, zniweczę ich trud. Wakacje w ich towarzystwie zaplanowali za mnie wiedząc, że dorabiam i nie dostanę urlopu. Nie zapytano mnie o zdanie. To, że nie pokazałam umowy i konta w banku uważają za nieuczciwe. Chcemy spędzać jeden weekend w miesiącu. Rozmowa nie skutkuje, Co robić?

Być może w Państwa rodzinie brakuje szczerości i jasnej komunikacji? Zachęcam do spotkania z psychologiem i przyjrzenia się zarówno relacjom rodzinnym, stylom komunikacji, jak i potrzebom oraz emocjom, które Pani towarzyszą. Ze specjalista będzie Pani łatwiej zrozumieć zarówno siebie, jak i bliskich.

Mgr Magdalena Golicz

Wraz z wiekiem rośnie potrzeba niezależności, Pani rodzice z tego co Pani przedstawia nadal traktują Panią jak dziecko i stosują liczne zabiegi by sprawować nad Panią pełną kontrolę. Zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą, który pomoże Pani odnaleźć się w tej relacji. Za zachowaniem rodziców może stać wiele powodów ale najlepsze co może Pani w tej sytuacji zrobić to zadbać o siebie i swoje uczucia.