Brak akcji serca w 5. tygodniu ciąży

Witam, miewam bardzo nieregularne cykle 6 lutego mój ginekolog stwierdził, że jestem w 5 tygodniu ciąży. W trakcie ostatniej wizyty 21.02.br stwierdził brak akcji serca. Kazał wykonać beta HCG - wynik 36712. Ostatni okres miałam 13.12.2013-ale podkreślam, że mam bardzo nieregularne. Czy możliwe jest, że ciąża jest młodsza a serce się jeszcze pojawi?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli ma Pani nieregularne cykle to określenie wieku ciąży rzeczywiście może nie być wiarygodne. Póki co warto zatem wykonać kilka pomiarów poziomu hormonu beta-hCG. Bardziej niż pojedyncza wartość istotne są bowiem przyrosty poziomu hormonu. Za kilka dni warto także wykonać kontrolne USG.