Brak antybiotyku po ekstrakcji zęba

witam w pt mialam wyrwana gorna 8, dzis jest pon. nie dostalam szwow ani zadnego antybiotyku. lekarz nic nie mowil co jesc ani pic. tylko ze przez 2 godz nie wolno. wiec jadlam i pilam wszystko normalnie. ale bola mnie prawie wszytskie zeby po tej stronie. 7, 6, 5 nawet jedynka. nie moge wytrzymac z bolu. w dodatku bola mnie tez zeby na dole po tej stronie oraz miejsca uklucia. nie wiem czy mam tam zadzwonic i powiedziec lekarzowi o tym? czy to normalne jest.

Nie każda ekstrakcja zęba jest wskazaniem do antybiotykoterapii. W razie wątpliwości najlepiej udać się na wizytę kontrolną do lekarza przeprowadzającego zabieg.