Brak apetytu i bóle głowy po zażywaniu antykoncepcji hormonalnej

Od 2 miesięcy mam problem z bólami brzucha; otóż od marca b.r biorę tabletki antykoncepcyjne microgynon 21, od dwuch miesięcy borykam sie z problemami trawinnymi czesto boli mnie głowa najwiekszy problem sprawia mi jedzenie podchodze do jedzenia 2 razy bo co chwile jest mi niedobrze i nie moge na nie patrzc potem chce mi sie wymiotować i do konca dnia sie zle czuje . co to może być , czy ma to zwiazek z antykoncepcja?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nudności i wymioty oraz zaburzenia jelitowe to jedne z najczęściej zgłaszanych dolegliwości w trakcie stosowania tego rodzaju antykoncepcji. Warto zmienić preparat na inny.