Brak apetytu i nudności po jakimkolwiek posiłku

Od dłuższego czasu cierpię na brak apetytu i nudności po jakimkolwiek posiłku. Brałam 2 miesiące antydepresanty, odstawione od końca lutego. Miesiąc temu lekarz rodzinny nie stwierdził żadnych nieprawidłowości ( pobrana krew , badanie na cukier anemię ...itd). Nawet po dwóch łyżkach zupy potrafią ogarnąć mnie nudności i muszę się położyć żeby nie zwymiotować. Ten lekarz stwierdził że dalsza utrata wagi i dojdzie do anoreksji.

Witam serdecznie,

Anoreksja jest zaburzeniem odżywiania przy którym chory ,,boi'' się jedzenia, za wszelką cenę dąży do utraty wagi pomimo że masa ciała jest bardzo niska. Jeżeli Pani nie obserwuje lęku przed jedzeniem, nie odchudza się to lekarz nie może diagnozować anoreksji. Brak apetytu oraz nudności nie muszą być związane z anoreksją a mieć podłoże nerwowe czy związane ze schorzeniami przewodu pokarmowego, który proszę jeszcze przebadać.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proszę skontaktować się z lekarzem w Poradni zdrowia psychicznego - bez skierowania od lekarza POZ. Proszę zobaczyć jak Pani reaguje na Nutridrinki, na ogół są dobrze tolerpwane przez pacjentów. Pozdrawiam