Brak apetytu i problemy w skupieniu uwagi u 20-miesięcznego dziecka

Jestem babcią 20 miesiecznej dziewczynki.Dziecko waży tylko 7, 9 kg. Notorycznie odmawia jedzenia i picia. Nawet zabawiane nic nie chce jesc. Rodzice twierdzą ze wszystkie wyniki badan ma prawidłowe. Wnuczka śpi w nocy 12 godzin, w dzień ok. 3 godzin. Jest spokojna i radosna, ale nic nie mówi, nie wskazuje na obrazki, nie potrafi się skupić na ogladaniu książeczki. Najchętniej rzuca zabawkami. Co robić. Gdzie udać się po pomoc. Neurolog, gastrolog nic niestety nie pomogli.Urszula

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie. Wnuczka ma dopiero rok i 8 miesięcy, na razie nic nie wskazuje na to, by się źle rozwijała. Oczywiście warto sprawdzać, czy dziecko wchodzi w kontakt, czy jest jakiś postęp w jego sposobie porozumiewania się. Teraz bardziej niepokojąca jest niska waga dziecka i odmawianie jedzenia i picia. Warto byłoby poszukać specjalisty od żywienia dzieci, albo psychologa dziecięcego, który pomógłby zdiagnozować i rozwiązać ten problem. Pozdrawiam!