Brak apetytu i problemy z wypróżnianiem u 2-miesięcznego dziecka

Witam, moja 2 miesieczna coreczka bardzo malo je, w pierwszym miesiacu pieknie przybrala na wadze ponad 1 kg a teraz stanela waga , dziecko nie ma apetytu, bardzo malo je a przy karmieniu czesto placze pluje, jakby sie krztusila. nie wiem czy to jest ze soba powiazane ale ma tez problem z wyproznianiem sie, robi kupke co dwa dni, musze jej czesto przy tym pomagac . prosze o rade bardzo sie martwie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W tej sytuacji przede wszystkim powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do pediatry.
Rzadkie wypróżnienia wynikają ze zmniejszonej podaży pokarmu (mniej przyjmuje = mniej wydala). Niezbędne jest ustalenie przyczyny dla której córka ma istotnie zmniejszony apetyt. Wymagana jest również kontrola masy ciała, aby zweryfikować czy córka rzeczywiście przestała przybierać na masie.