Brak apetytu, mdłości i ból w lewym dolnym rogu a refluks żołądkowo-przełykowy i przebyte zakażenie Helicobacter pylori

Witam mam refluks żołądkowo-przełykowy. Od paru dni jest mi niedobrze, nie mam apetytu i mdli mnie. I czasami czuję ból w lewym dolnym boku. Martwię się bo kiedyś miałam bakterię chelicobakter. I myślę, że znowu mi to powróciło. Dziękuję za odpowiedź. Ps. Dodam, że byłam już u gastrologa. Ale jednocześnie dalej się martwię

Witam,
warto przeprowadzić 24 godzinną pH metrie przełyku lub badanie endoskopowe z pobraniem wycinków na test ureazowy w celu wykrycia lub wykluczenia obecności Helicobacter pylorii, Brak apetytu i mdłości to jedne z podstawowych objawów choroby wrzodowej.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny