Brak apetytu, napady zimna lub gorąca - co mi jest?

Mam 16 lat i od 2 miesięcy nie mam miesiączki, mam dziwne objawy bo raz mam napady apetytu, że cały czas mogłabym jeść a raz wcale nie mam apetytu, że nic nie muszę jeść przez kilka dni. Jestem ciągle zmęczona i mogłabym cały czas spać. Mam zawroty głowy, gdy wstaje rano z łóżka to robi mi się ciemno przed oczami. Raz jest mi bardzo zimno, że po prostu zamarzam a raz jest mi nagle bardzo gorąco. Niekiedy nawet zbiera mi się na wymioty. Co to może mi dolegać? Proszę o pomoc i odpowiedź, bo się bardzo martwię i boję, że to coś poważnego.
16 LAT ponad rok temu

Witaj!

Nie ma powodów zamartwiać się na zapas - przyczynę problemu należy możliwie szybko wyjaśnić. Zaburzenia miesiączkowania są częste u młodych dziewcząt. Zawroty głowy i "ciemność" przed oczami podczas wstawania mogą być spowodowane niskim ciśnieniem tętniczym, co również jest stosunkowo często występującą dolegliwością wśród nastolatek.

Najlepiej, abyś udała się do lekarza rodzinnego, który zbada Cię, zleci odpowiednie badania i na tej podstawie oceni, jaka jest przyczyna niepokojących Cię objawów i co zrobić, aby je zwalczyć.

Pozdrawiam