Brak apetytu oraz uczucie ciągłego zmęczenia u 20-latki

Witam. Otóż od dłuższego już czasu borykam się z problemem ciągłego zmęczenia. Mam 20 kat, mam wakacje, nie pracuje, śpię po 9-10 godzin w nocy i dodatkowo jeszcze w dzień. Nie mam na nic siły, ani ochoty, bardzo mało jem w porównaniu do tego co było wcześniej, a rano czuje się strasznie pełna mimo, że zjem ostatni posiłek koło 18-19, chciałam wiedzieć czy są to typowe objawy dla jakiejś choroby? Za miesiąc zaczynam studia i przede mną wiele nauki...

Warto zweryfikować swoją dietę (może to Pani zrobić na podstawie prowadzonego dzienniczka żywieniowego u dietetyka), bo jeśli jest mało wartościowa lub kaloryczność jest za mała w stosunku do zapotrzebowania to osłabienie i zmęczenie jest naturalne. Proponowałabym, żeby Pani zrobiła również badania kontrolne morfologia, mocz, glukoza na czczo, poziom żelaza i ferrytyny i TSH.

Witam serdecznie,

Proszę wykonać podstawowe badania kontrolne: morfologia, cukier, tarczyca. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należy przyjrzeć się diecie. Być mże spożywa Pani zbyt mało kalorii, nie pokrywa Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego i stąd czuje się Pani osłabiona.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk