Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak apetytu po odchudzaniu u 13-latki

Witam. Ważę 44 kg przy 165 cm wzrostu.Mam 13 lat.Jakiś czas temu zaczęłam się odchudzać,mniej więcej kilka miesięcy temu.Z czasem jadłam coraz mniejsze posiłki.Teraz dziennie jem trzy posiłki.Są to bardzo niewielkie porcję.I tym problemem jest to, że potrafię się najeść jedną czwartą porcji dla normalnego człowieka.Do tego często boli mnie brzuch po posiłku.Czuję się jakbym zjadła cztery takie porcje. Moja mama twierdzi,że za mało jem i chce mnie zabrać do lekarza.Czy jest coś ze mną nie tak?
KOBIETA, 13 LAT ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej po zastosowaniu diety twój organizm przyzwyczaił się do niewielkich porcji pokarmowych. Twój żołądek uległ skurczeniu. Musisz jednak pamiętać iż każdy organizm potrzebuje określonej ilości składników pokarmowych aby prawidłowo mógł się rozwijać, szczególnie, że masz dopiero 13 lat. Myślę iż warto wybrać się z mamą do lekarza by wykonać podstawowe badania. Dodatkowo można skorzystać z porady dietetyka, który mógłby pomóc w ułożeniu dla Ciebie odpowiedniego zestawu posiłków.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witaj, porada przez internet w tym przypadku nie będzie wystarczająca. Myślę, że powinnaś za radą mamy udać się do lekarza, w celu wyeliminowania dolegliwości zdrowotnych. Powinnaś też zwiększyć ilość spożywanych posiłków – jeśli jesz bardzo małe porcje rozwiązaniem będzie zwiększenie liczby posiłków do 4-5 w ciągu dnia. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy