Brak apetytu po zatruciu pokarmowym u dziecka

Witam Tydzień temu moja 3 letnia córka przeszła zatrucie pokarmowe(biegunka, wymioty), oczywiście widział ją pediatra. Córka wrócila do zdrowia, chociaż w dalszym ciagu jest słaba, pobawi się trochę i musi odpocząć, przed chorobą była bardzo aktywna. Martwi mnie jej brak apetytu,a w zasadzie to, że nie chce jeść kompletnie nic. Czy to normale? Jak długo może trwać brak apetytu po zatruciu?

Aleksander Ropielewski

Po upływie tygodnia czasu od choroby powinna nastapić już pełna poprawa, dlatego w przypadku dalszego utrzymywania się niechęci do jedzenia i osłabienia warto skonsultować się z pediatra.