Brak apetytu przy Hashimoto i niedoczynności tarczycy

Witam, jestem osobą chorą na niedoczynność tarczycy, plus Hashimoto. Od około 1,5 miesiąca mam brak apetytu, mdłości i obrzydzenie do niektórych produktów. Zastanawiam się co może być tego przyczyną. Dodam jeszcze, że od około 2,5 miesiąca przyjmuję euthyrox.Pozdrawiam

Brak apetytu jest częstym skutkiem ubocznym terapii w niedoczynności tarczycy, jest to wręcz swego rodzaju paradoks, gdyż pacjenci ze względu na brak łaknienia praktycznie nie jedzą, a pomimo tego często znacząco przybierają na wadze. Proszę postarać się pomimo tego prawidłowo odżywiać, oczywiście nie zmuszać się do jedzenia produktów wywołujących negatywne reakcje. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że jedzenie nie tylko zaspokaja potrzeby organizmu, ale dostarcza też przyjemności. Pani musi podejść do tego zadaniowo - jem, bo muszę (nie dlatego, że lubię lub mam ochotę). Wielu pacjentom znacznie ułatwia ustalenie stałego rytmu posiłków, którego się trzymają, niezależnie od samopoczucia w danym momencie. Taka regularność usprawnia pracę całego organizmu i w konsekwencji może się przyczynić do zliwkidowania odczuwanego braku apetytu. Życzę powodzenia.