Brak apetytu u 10-tygodniowego dziecka

Mój 10 tygodniowy syn nie chce jeść, podczas karmienia gdy zje połowę zaczyna się wyginać, denerwować i płakać..po buknięciu z wielkim bólem dokończy resztę porcji. Wydaje mi się że i tak je za mało bo po 120 ml 5 do 6 razy dziennie.początkowo przybierał na wadze bardzo ładnie bo do 30 dkg a od ostatnich 2 tygodni tylko po 15 do 17 dkg..Jak mam go karmić żeby aż tak się nie denerwował i nie męczył? A może coś mu dolega, że jedzenie sprawia mu taką trudność? Pozdrawiam..

Milena Lubowicz

Dziecko nie powinno przybierać na wadze mniej niż 120g więc przyrost, który Pani podaje mieści się w normie. Zwykle dzieci przez pierwsze 3 miesiące przybierają więcej, potem ten przyrost trochę spowalnia. Pani dziecko mieści się w normie, na razie nie ma powodów do niepokoju. Może dziecku nie smakuje mleko? Proponuję spróbować innego.
Pozdrawiam