Brak apetytu u 14-letniej córki a częste korzystanie z gier komputerowych

czy brak apetytu może być zależny od częstego i długotrwałego korzystania z gier komputerowych i korzystania z internetu (14-letnia córka)

Witam.
Brak apetytu może spowodować kilka przyczyn. Córka jest w wieku kiedy to dziewczyny biorą wzorce z modelek, postaci filmów, może to być też tzw. jadłowstręt ( strach przed utyciem), pierwszy zawód miłosny itp.
Na pewno musi Pani ograniczyć korzystanie z komputera, a włączyć ruch na świeżym powietrzu. Dobrym sposobem jest też wspólne przygotowywanie posiłków może niech córka nawet sama przygotuje kolację.
Pozdrawiam Julita Krawczyk

Witam serdecznie,

Być może córka jest tak zajęta i zafascynowana grami komputerowymi że nie myśli o jedzeniu i nie ma na to czasu. Mówi że nie ma apetytu a tak naprawdę nie chce się odrywać od gry. Proszę koniecznie ograniczyć córce korzystanie z komputera ponieważ tego typu gry uzależniają. Może skończyć się tak że córka nie tylko nie będzie chciała jeść, ale również przestanie spotykać się z koleżankami, spędzać czas z rodziną, chodzić do szkoły itp

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk