Brak apetytu u 19-miesięcznego dziecka

Mam 19 miesiecznego synka, ktory w okolicy grudniowych swiat stracil apetyt. Rosły mu 3 i 4 wiec myslalam ze to czasowe i raz bylo lepiej, raz gorzej. Jednak juz od kilku tygodni wogole nie chce jesc rano zje kaszke, potem troche owocka, a obiadu nawet nie sprobuje tylko mowi nie, odkreca glowe i tyle. Probowalam wszystkiego bez doprawiania, na slono, na slodko, zupki, 2 dania i nic. Bulki suche jeszcze je, bo kanapki juz nie. Juz nie wiem co robic, a on rosnie i potrzebuje witamin. Co robic?

Mikołaj Cyganok

Witam! Utrata apetytu może mieć wiele przyczyn: np. ząbkowanie, zapalenie jamy ustnej, ból gardła, niedobór mikroelementów, choroby pasożytnicze. Sugeruję więc udać się do lekarza rodzinnego, który zbada dziecko i pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczno-terapeutyczną.