Brak apetytu u 22-latka

Witam. Mam 22 lata, 195 cm wzrostu i od 5 lat utrzymuje tą samą mase ciała - 73 kg. Odkąd pamiętam nie miałem apetytu, juz od dziecka. Uprawiam sport, jestem aktywnym i pogodnym mężczyzną. Tuż po obudzeniu nie ma mowy o śniadaniu, wręcz mam nudności myśląc o tym, ze mam cos zjesc. Dopiero po południu mam ochotę cokolwiek wcisnąć. I tak czasem pomimo aktywnego dnia, potrafię nie jesc nic cały dzien i nawet sie złe z tego powodu nie czuć. Jednak chciałbym jesc normalnie. Co jest powodem braku apet

Witam serdecznie,

są takie osoby, które mają problem z jedzeniem i apetytem.Często duzy wysiłek fizyczny pomaga w tym temacie bo organizm zaczyna się domagać jedzenia.W Pana przypadku trzeba popracować nad tym problemem. Zacznijmy od tego, ze dieta musi być zdrowa zbilansowana a przede wszystkim: Potrawy powinny być lekko strawne, tłuszcz w nadmiernej ilości nie jest wskazany, ponieważ osoby źle znoszą tłuste pokarmy i po przeciążeniu organizmu tłuszczem tracą łaknienie. Zalecane są produkty o dużej wartości energetycznej, a małej objętości. Wskazany jest dodatek zdrowego cukru do napojów, koktajli (np. cukier trzcinowy, syrop z agawy itp). Aby pokryć zapotrzebowanie na witaminy, warzywa i owoce najczęściej podaje się w postaci surówek i soków. Potrawy powinny być urozmaicone, smaczne, dobrze doprawione do smaku i regularnie podawane – ma to wpływ na zwiększenie łaknienia. Wskazane jest ograniczenie słodyczy na korzyść owoców i warzyw bogatych w cenne witaminy, sole mineralne, kwasy organiczne, które pobudzają czynność wydzielniczą żołądka. Dodatkowo bardzo pomocne mogą okazać się zioła zawierające goryczkę,stosowane w przypadku braku apetytu np: owocnia pomarańczy gorzkiej, szyszka chmielu, ziele krwawnika.Temat jest złożony, tyle w skrócie mogę podpowiedzieć.

pozdrawiam !