Brak apetytu u 3-miesięcznego dziecka i karmienie co 4 godziny

Witam. Moj 3 miesieczny syn jest niejadkiem. Jedynym sposobem żeby zjadal posiłki jest przetrzymanie go 3 lub 4 godziny. W zasadzie to on sam po tym czasie sie domaga jedzenia ponieważ karmie na żądanie. Moje pytanie brzmi czy 4 godzinne przerwy to nie za długo ? Czy skoro sam tak chce i zjada z apetytem większe porcje to moze tak zostawić ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jeżeli na tym etapie dziecko utrzymuje prawidłową masę ciała i rozwija się prawidłowo, to nie ma potrzeby zmuszania go do częstszego jedzenia