Brak apetytu u 7,5-miesięcznej córki a wychodzenie ząbków

Moja 7.5 miesieczna coreczka to straszny niejadek ewentualnie pije mleko modyfikowane w ilościach raz 100ml a czasem zdaży sie 180 ml. ale to naprawde jak jest glodna. obiadków ostatnio nie chce jesć kilka łyżeczek i zamyka buźkę tosamo z kaszką czy deserkami. Zauważyłam że wychodzi jej ząbek. może to od tego ma brak apetytu? podkreślę,że ten problem utrzymuje sie koło 14 dni. dziś zrobiła dziwna kupkę . zieloną i takie kuleczki .proszę o odpowiedź zmartwiona mama.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak apetytu jak najbardziej może być konsekwencją ząbkowania. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą pediatrą, który wykluczy inne pochodzenie dolegliwości.