Brak apetytu u ośmiomiesięcznego synka

Ośmiomiesięczny synek od dwóch dni nie chce jeść. Najpierw nie chciał ssać piersi a dzisiaj rano to już nic nie chce. Karmię piersią i mały ma już rozszerzoną dietę. Nie ma jeszcze ząbków. Parę dni temu przechodził trzydniówkę. Wczoraj pięć razy zrobił kupkę, po każdym jedzeniu a była to kaszka, obiadek czy owoce. Proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana utrata apetytu wraz z pojawieniem się zwiększonej ilości stolców może oznaczać rozpoczynającą się infekcję. Proszę obserwować dziecko oraz dbać o podawanie płynów. Jeśli objawy będą się nasilać lub nie ustąpią w ciągu najbliższych godzin, proszę skonsultować się ze specjalistą pediatrą.