Brak apetytu, utrata pasji i myśli samobójcze a stan depresyjny lub okres dojrzewania

Od miesięcy czuję się bardzo źle. Nie mam apetytu, zaniedbuję higienę, kontakty z innymi ludźmi, wagaruję, nie uczę się. Straciłam pasje i plany na przyszłość. Mam myśli samobójcze. Ostatnio przez 3 tyg nie wstawałam z łóżka. 18 lat żyję z matką, która mnie niszczy (ostatnio powiedziała mi, ze przeze mnie chce się zabić, że jestem zła) a mój ojciec nic z tego sobie nie robi. Często płaczę, czuję taki ogromny ból w środku. Boję się samej siebie. Czy to stan depresyjny czy okres dojrzewania?

Mgr Marta Patoka

Witam.
Z tego, co piszesz wynika, że cała Twoja sytuacja rodzinna nie wygląda najlepiej. Objawy, o których wspominasz, mogą świadczyć o stanie depresyjnym. Dobrze by było abyś zebrała siły i pomogła samej sobie udając się np do Poradni zdrowia psychicznego. Zrobiłaś już pierwszy krok pisząc tutaj o swojej sytuacji, niestety kontakt internetowy nie jest w stanie udzielić Ci odpowiedniej pomocy, a jedynie dać wskazówki, co możesz zrobić dalej. Powodzenia!

Dzień dobry!

Sytuacja, którą Pani opisuje jest bardzo niepokojąca , zdecydowania przekracza "zwyczajne" trudności okresu dojrzewania i powinna Pani otrzymać profesjonalną pomoc. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy.

Pozdrawiam!