Brak ataków padaczki a godziny snu

Jako dziecko chorowalam na padaczkę. Miałam 3 napady, bralam leki i potem juz było dobrze. Od 4 lat nie biorę leków i nie miałam napadu. Ostatni zapis EEG był nieprawidłowy ale moja neurolog stwierdziła żeby się tym nie przejmować tylko traktować siebie jak zdrową i dbać o siebie. Staram się to robić; dużo ruchu, zdrowa dieta. Nie mam tylko wpływu na stres i spanie o 24-1szej ze względu na obowiązki. Czy spanie o tej porze jeśli spis 7-8 gdz jest niebezpieczne?

Unikanie alkoholu, kawy, stymulantów ; jaskrawych migajaceych świateł
Stresów jak najmniej, a przynajmniej mniej się przejmować
Pozdrawiam

Dzień dobry. To, ile godzin snu na dobę potrzebujemy jest dość indywidualną kwestią. Optymalną i najczęściej zalecaną jednak jest minimalna ilość siedmiu godzin. Również pory aktywności w ciągu doby zależą od czynników temperamentalnych i osobowościowych. Jeżeli wysypia się Pani i tryb nocnej aktywności Pani odpowiada, to nie ma nic złego w tym, że tak Pani funkcjonuje. Jedyne co mnie martwi w Pani opisie, to zdanie "nie mam tylko wpływu na stres". Oznaczać może bowiem, że odczuwa go Pani nadmiernie, czyli może przewyższać Pani zdolność poradzenia sobie z nim. Warto rozważyć w takim przypadku wsparcie specjalisty. Za pomocą technik terapeutycznych można podnieść kompetencje w tym zakresie. Czasem wystarczą doraźne konsultacje wspomagające strategie radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/