Brak badań przed przepisaniem plastrów antykoncepcyjnych

Witam, dziś po raz pierwszy przykleiłam plaster antykoncepcyjny przepisany przez ginekologa. Jest to równocześnie pierwszy dzień miesiączki. Ginekolog nie wykonał żadnych badań, czy to normalne, czy może powinnam zmienić ginekologa? Dodam, że lekarz ten badał mnie kilka miesięcy wcześniej przy pomocy wziernika, ale żadnych dodatkowych badań.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Jeżeli ginekolog przeprowadził z Panią dokładny wywiad i nie stwierdził objawów wskazujących na jakiekolwiek zaburzenia hormonalne u Pani nie są niezbędne dodatkowe badania. Gdyby wystąpiły działania niepożądane, proszę udać się do ginekologa. Podstawowe badanie ginekologiczne opiera się na badaniu ręcznym i badaniu we wzierniku. Zawsze może Pani skorzystać ze świadczeń innego lekarza jeśli ten Pani nie odpowiada.
Pozdrawiam