Brak badania ginekologicznego a planowanie ciąży

Mam 28 lat. Nigdy nie miałam badania ginekologicznego, moje wizyty 8 temu wiazaly sie tylko na rozmowie, badaniu piersi rękami, oraz wypisaniu recepty na tabletki antykoncepcyjne. Obecnie planujemy z mężem dziecko. Tabletek nie biore od 7 lat. Boje sie krytyki lekarza oraz diagnozy bo czesto mam bole w podbrzuszu z prawej strony. Przeraza mnie rowniez stres i niepokój przed sama ciaza. Jak lekarz zareaguje? Boje sie zajść w ciążę a co jeśli cos ze mną nie tak. Wizja chorego dziecka.

Również warto byłoby wykonać USG narządu rodnego, aby mieć pewność że wszystko jest w porządku.
Może Pani spokojnie zachodzić w ciążę, nie ma zaleceń że wcześniej trzeba koniecznie odbywać wizyty u ginekologa i badania,