Kobieta , 28 lat Mam 28 lat. Nigdy nie miałam badania ginekologicznego, moje wizyty 8 temu wiazaly sie tylko na rozmowie, badaniu piersi rękami, oraz wypisaniu recepty na tabletki antykoncepcyjne. Obecnie planujemy z mężem dziecko. Tabletek nie biore od 7 lat. Boje sie krytyki lekarza oraz diagnozy bo czesto mam bole w podbrzuszu z prawej strony. Przeraza mnie rowniez stres i niepokój przed sama ciaza. Jak lekarz zareaguje? Boje sie zajść w ciążę a co jeśli cos ze mną nie tak. Wizja chorego dziecka.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksandra Witkowska 79
Lek. Aleksandra Witkowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Warto byłoby przyjmować kwas foliowy na 3 miesiące przed planowaną ciążą.
Również warto byłoby wykonać USG narządu rodnego, aby mieć pewność że wszystko jest w porządku.
Może Pani spokojnie zachodzić w ciążę, nie ma zaleceń że wcześniej trzeba koniecznie odbywać wizyty u ginekologa i badania,

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie ginekologiczneBadanie ginekologiczne składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą jest rozmowa (wywiad lekarski) przeprowadzana przez lekarza z pacjentką, druga to badanie przedmiotowe wewnętrzne (polegające na oglądaniu, dotykaniu, opukiwaniu, osłuchiwaniu), które, w przypadku kobiety, polega na badaniu przez pochwę (per vaginam) i badaniu przez odbyt (per rectum).
  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: