Brak bicia serca w 7. tygodniu ciąży a możliwość młodszej ciąży

Witam, moja partnerka zaszła w ciążę. Czasami bywało tak, że okres się jej spóźniał nawet tydzień. Planowany dzień okresu był na 04.12.2014. Gdy okazało się, że jest w ciąży w teoretycznie 6 tygodniu był tylko pęcherzyk ciążowy, wczoraj w końcu 7 tygodnia był zarodek 7,4mm ale brak bicia serca. Czy ciąża rozwija się prawidłowo? Lekarz powiedział, że nie widzi szans dla Nas ponieważ już powinien słyszeć bicie serca i widzieć. Czy ciąża może być młodsza? Co mamy robić?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

możliwe że ciąża zakończy się poronienie jednak warto wykonać kontrolne usg za 2 tygodnie. Jeśli powiedzieliscie Państwo o nieregularnych miesiączka lekarz uwzględnił to w swoich obliczeniach. Czas ciąży liczy się od pierwszego dnia ostatniego okresu.

Pozdrawiam.