Brak bicia serca zarodka w 7 tygodniu ciąży

Jestem w 7, 5 tyg ciazy , lekarka nie wykryła bicia serca u dziecka a zarodek ma 23mm, powiedziala ze albo ciaza jest nieprawidlowa albo ciaza jeszcze wczesniejsza niz ustalila,( ostatnia miesiaczke mialam 15 lipca a mam nieregularne u lekarza bylam 8 wrzesnia, za dwa tyg ide do innego ginekologa czy mam sie czym martwic?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Jest dokładnie tak jak powiedziała lekarz ginekolog. Są dwie opcje - albo ciąża jest prawidłowa, lecz młodsza niż 7 tygodni, albo jest ona nieprawidłowa.
Prawidłowo akcja serca zarodka jest widoczna w USG przezpochwowym już od 6 tygodnia ciąży.
Kolejna wizyta u ginekologa da jednoznaczną odpowiedź, jak jest u Pani.