Brak bólu brzucha przed miesiączką

Witam. Tydzień przed spodziewaną miesiączką zaczęło mnie boleć podbrzusze podobnie jak na okres, tylko że delikatniej. Bóle występowały przez cały tydzień. Dzisiaj, w dniu spodziewanej miesiączki z rana brzuch zaczął boleć mocniej, a popołudniu dostałam krwawienia. Lecz trwało ono tylko przez 2-3 godziny, i teraz ostatecznie ustąpiło. Tak samo ustąpił ból brzucha. Co to może oznaczać? Czy to może być ciąża? Zawsze się zabezpieczam za pomocą prezerwatyw. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych objawów ocenić czy jest Pani w ciąży. W tym celu powinna Pani wykonać test ciążowy. Jeśli objawy będą się powtarzać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem