Brak celu w życiu i niska samoocena

Dobry Wieczór Mam 44 lata, nic śmiesznego zważywszy na problemy które mnie trapią. Nie potrafię się pozbierać w życiu, nie mam celu . Od dłuższego czasu chcę coś ze swoim życiem zrobić niestety przeszkodą jest niska samoocena. Miewam częste obawy, może stany lękowe (chociaż ten lęk jest irracjonalny) i brak dobrego samopoczucia. Nie potrafię odzyskać radości życia. Miewam częste pesymistyczne myśli, czasami źle sypiam. Obawiam się czy to nie jest depresja lub jakaś forma. Jest jakaś książka ?

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Nie wiem czy ta książka wyszla w języku polskim, "Braking the Patterns of Depression"

Michael D. Yapko

Pozdrawiam

Franciszek Bartkiewicz

Witam,

zachęcam Pana do spotkania z psychologiem/psychoterapeutą. Praca ze specjalistą pozwoli Panu lepiej poznać siebie, odkryć czego Pan chce od życia, jak to może Pan osiągnąć, a także zwalczenie wewnętrznego surowego krytyka, wzmocnienie poczucia własnej wartości.
Psychoterapia będzie miała zastosowanie także w odniesieniu do opisywanych przez Pana stanów depresyjnych. Współczesne badania wyraźnie wskazują, że daje lepsze długoterminowe rezultaty niż samo stosowanie farmakologii, dlatego zachęcam Panią do kontaktu ze specjalistą.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Witam serdecznie,

Objawy, które Pan opisuje nie biorą się znikąd. I to bardzo dobrze, że poszukuje Pan dla siebie pomocy oraz chciałby Pan zrozumieć źródło swoich problemów. Ja gorąco polecam terapię schematów – niezwykle pomocna może być wizyta u psychoterapeuty, który pracuje w tym nurcie. Ale duże korzyści może Pan odnieść czystając "Program zmiany sposobu życia" J. Younga. Tutaj więcej na temat Pana problemów oraz ich rozumienia:
https://martadziekanowska.wordpress.com/category/blog/o-terapii-schematow/
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
www.integral.com.pl