Brak chęci do seksu a tabletki pobudzające

Witam, mam problemy związane z życiem seksualnym. Mój problem polega na tym,że nie za bardzo przepadam za seksem a jak juz to 1-2 w miesiącu. Mam partnera i bardzo jemu to przeszkadza. Chciałabym prosić o radę co mam zrobić, może zastosować jakieś tabletki pobudzające??. Dziękuje. Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Ludzka seksualność, kobieca seksualność są złożone i rzadko właściwym rozwiązaniem jest "tabletka podnosząca libido".

Warto, aby skonsultowała się Pani w tej sprawie z prowadzącym lekarzem ginekologiem i wykonała badania diagnostyczne. Być może za niskie libido odpowiadają przyjmowane hormonalne tabletki antykoncepcyjne? A może inne zaburzenia hormonalne, np. niedoczynność tarczycy? W takiej sytuacji leczenie medyczne, farmakologiczne jest właściwą drogą.

Równie często jednak kobiece libido opiera się o sferę emocjonalną, psychiczną, w relacji z partnerem itp.

Zachęcam do lektury artykułów dot. np. tzw. "zespołu nierozbudzenia seksualnego". Jest naturalne i powszechne, że młode kobiety, rozpoczynające dopiero życie seksualne potrzebuję czasu, cierpliwości, stopniowego zbierania doświadczeń i właściwego nastawienia emocjonalnego do seksu, aby rozwinąć pełnię swoich możliwości i przyjemności w tej sferze.

Warto także przeanalizować, jak wygląda współżycie z partnerem. Jakie jest Państwa porozumienie w tym temacie? Co mogłoby się zmienić w Państwa współżyciu, aby było ono dla Pani bardziej atrakcyjne, przyjemniejsze, ciekawsze? itp.

Jest też naturalne, że ludzie różnią się między sobą poziomem libido. Być może za jakiś czas świadomie i z pełnym przekonaniem stwierdzi Pani, że to jest właśnie charakterystyczny dla Pani, zgodny z Panią poziom libido. Może on różnić się od libido partnera i nie ma w tym niczego złego, czy niewłaściwego. Podobnie może związać się osoba bardzo ekstrawertyczna z bardzo introwertyczną lub o bardzo odmiennych zainteresowaniach. Nie wszyscy musimy być tacy sami. Wtedy właściwym rozwiązaniem jest szukanie kompromisu w sypialni lub wybór partnera o podobnym poziomie potrzeb seksualnych.

Pozdrawiam!