Brak chęci do seksu u 30-letniej kobiety

Witam. jestem 30 letnią kobietą. Od jakiegoś czasu odczuwam brak chęci na sex. Jestem w związku małżeńskim choć chyba nie relacja małżeńska jest problemem. Często po stosunku mam zapalenie pęcherza i kończy się braniem leków. Nie wiem jak tego uniknąć przez co stresuję się przy stosunku co mnie czeka po wszystkim. Zawsze przed i po oddaję mocz i podmywam się jednak to nie za bardzo pomaga. Rzutuje to na sferę seksualną i niechęcią do zbliżeń. Jak mogę sobie poradzić z częstymi infekcjami?

Witam Panią,

Unikanie zbliżeń, w przypadku gdy zazwyczaj kończąsię infekcją dróg moczowych wydaje się dośc racjonalne. Zatem przed podjęciem jakiejkolwiek diagnozy seksuologicznej warto byłoby zająć się tym problemem, a po ustąpieniu dolegilowści urologicnzych po stosunkach-poobserwowaćswoje libido. Polecałąbym stosowanie przez dłuższy okres czasu (a napewno zawsze wciagu kolejnych dób po stosunku) - stosowanie kremu przywracającego kwaśny odczyn w pochwie. na rynku jest kilka takich preparatów np. Vitagyn C krem. Dodatkowo warto stosować preparaty dopochwowe z pałeczkami kwasu mlekowego (także codziennie przez dłuższy czas, a na pewno przez kilka dni po stosunku). Warto używac do podmywania się jedynie preparatów przywracających odpowiednie pH w pochwie dodatkowo wzbogaconych w pałeczki kwasu mlekowego- proszę zapytać w aptece o odpoweidni preparat. Czy urolog, któy leczył Panią z infekcji nie zalecił nic do stosowania zapobiegawczego infekcjom? Warto byłoby skonsultować się w kwestii zapobiegania zakażeniom ukł. moczowego takzę z lekarzem urologiem. Jeśli libido nadal będzie niskie po "opanowaniu nawrotowości" infekcji, wtedy raczej trzeba będzie uznać że problem leży gdzie indziej i udać się po wnikliwą diagnozę do lekarza seksuologa.

Pozdrawiam!