Brak chęci do wykonywania jakichkolwiek czynności i całkowita izolacja u 45-latki

Witam.Mam 45 lat i bark checi do wykonywania jakichkolwiek czynnosci .Doszło nawet do tego ,ze nie chce mi sie umyc:(Czuje sie jakby cos sadzało mnie w jednym miejscu i zabroniło sie ruszac.Czynnosci wykonuje na kilka razy bo za kazdym razem czuje sie zbyt zmeczona zeby cos dokonczyc.Po za tym doszła całkowita izolacja od ludzi.Wyjscie z domu ,pokonanie progu drzwi to koszmar a jesli juz uda sie to dreczaca mysl jak najszybciej wrócic do domu:(Wszystko maskuje i udaje wkładana maska .Pomocy!

Dzień Dobry,
Objawy, które Pani opisuje mogą świadczyć o występowaniu zaburzeń psychicznych póki co udaje się Pani jeszcze zakładać maskę - rozumiem, że z coraz większym trudem i stan ten się pogłębia........Potrzebuje Pani niezwłocznej pomocy lekarza psychiatry. Do lekarza psychiatry nie potrzebne jest skierowanie - może Pani zapisać się telefonicznie do poradni gdzie świadczone są takie usługi w ramach NFZ ( czyli bezpłatne). Proszę nie czekać z pójściem do lekarza bo takie stany mają tendencję do utrwalania się !. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka