Brak chęci do życia i myśli samobójcze u 13-latki

Witam ! Mam 13 lat od pewnego czasu nie mam Energi do życia wszystko mnie nudzi jestem w nowej szkole wiec nie mam przyjaciółki męczy mnie to że podobają mi się chłopcy w moim domu często się kłócą rodzice mój ojciec lubi się czasem upic a matka często robi awantury o byle co nie mam celu w życiu nie mam pasji raz czułam się tak bezużyteczne że chciałam się zabić nie wiem co mam robić ?!

Witam serdecznie,
Moim zdaniem przede wszystkim powinnaś porozmawiać o swoim samopoczuciu z mamą - to ważne, żebyś miała w kimś wsparcie. Powiedz jej o tym, co Cię martwi, co Cię zasmuca, o tym, że nie masz celu w życiu. Możliwe, że mama nie ma pojęcia o Twoich problemach - jeśli jej powiesz, to jest szansa, że Ci pomoże. Poza tym zawsze możesz porozmawiać z psychologiem szkolnym lub zadzwonić na telefon zaufania:
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, nr 116 111. Nie wahaj się poprosić o pomoc.
Pozdrawiam

Witaj,
widać, że jest Ci teraz bardzo ciężko. Czy znasz kogoś bliskiego, kogo mogłabyś poprosić o rozmowę, pomoc (np. ciocia, babcia, mama koleżanki, pedagog szkolny...). Poza tym uważam, że należałoby porozmawiać z mamą i powiedzieć, co się u Ciebie dzieje i udać na konsultację psychologiczną, aby zbadać, czy nie cierpisz na depresję i rozpocząć odpowiednią terapię oraz leczenie.
Z poważaniem
Izabela Makowska-Trzeciak