Brak chęci do życia i pesymistyczne myślenie

Mam 22 lata i podejrzewam że chyba od roku cierpię na depresję, brak mi chęci do życia, brak zadowolenia z życia i ciągle pesymistyczne myślenie, ale to nie wszystko, nie wiem co dalej z tym robić gdyż boję się iść do lekarza gdyż nie będę potrafił otworzyć się przed nim jestem typem człowieka który wszystko dusi w sobie i nie chcę innych zamartwiać swoimi problemami...

Witam,
rozmowa z inną osobą na osobiste i ważne dla nas tematy może budzić obawy. Zwykle jednak samo wyobrażenie o możliwych trudnościach powoduje zwiększoną niechęć do skorzystania z pomocy, a sama rzeczywistość okazuje się mniej negatywna. Z opisu doświadczanych przez Pana objawów wynika natomiast, ze ważne byłoby aby skorzystał Pan z konsultacji i wsparcia. Podjęta praca może znacząco wpłynąć na pojawiające się u Pana objawy i znacznie podwyższyć komfort życia.
Warto pamiętać o tym, że psychiatra, psycholog czy psychoterapeuta są specjalistami, którzy spotykają się z osobami doświadczającymi podobnych trudności jak Pańskie.
Aby pomóc sobie podczas pierwszego spotkania ze specjalistą warto powiedzieć o własnych obawach, tak aby specjalista mógł lepiej zrozumieć Pana sytuację.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam,

Wizyta u specjalisty wydaje się być nie do uniknięcia, zwłaszcza, że problem trwa tak długo i zapewne znacząco wpływa na różne dziedziny Pani życia.
Psycholog czy lekarz nie należą do osób, których można zmartwić swoimi problemami. To są osoby kompetentne do tego, aby Pani pomóc przywrócić radość życia.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek