Brak chęci do życia pomimo rodziny

Witam. Nie ciesze sie z niczego, mam 2 synow, 12 lentniego i poltorarocznego. Moj maz stara sie jak moze a ja, ja wszystko psuje. Nic mi sie nie chce robic, nawet obiadow dla dzieci ( oczywiscie robie, Ale byle szybko, bez serca) sprzatanie, gotowanie robie z przymusu a kiedys nie sprawialo mi to wiekszych problemow. Powiedzialam mojemu mezowi ze chce odejsc bo nie chce go juz ranic. on jest dobry i super tata. A ja... Nie nadaje sie na zone i mame. Nienawidze siebie!
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Z Pani postu przebija smutek, rozżalenie, desperacja i jakaś próba szukania dla siebie pomocy. Drogą wirtualną nie jestem w stanie postawić żadnej diagnozy, ale wydaje mi się, że powinna Pani skonsultować się z lekarzem psychiatrą, gdyż Pani znacznie obniżony nastrój może wskazywać na zaburzenia depresyjne. Spadek motywacji do działania, zniechęcenie, zmęczenie, obojętność emocjonalna, brak radości, anhedonia, skrajny samokrytycyzm, niska samoocena, pesymizm, poczucie winy to katalog objawów, który może świadczyć o depresji. Sama Pani napisała, że ma Pani fajnych synów, dobrego męża, a jednak nie potrafi czuć się Pani szczęśliwa. Musi być tego przyczyna, dlatego koniecznie powinna Pani umówić się na wizytę do specjalisty. Proszę spróbować porozmawiać na ten temat z mężem. Może razem byście udali się do lekarza, by czuła Pani wsparcie bliskiej osoby i nabrała odwagi. To naprawdę nic strasznego ani wstydliwego. Lekarz psychiatra będzie mógł stwierdzić, czy cierpi Pani na coś w sensie klinicznym i ewentualnie zaproponuje odpowiednie leczenie – leki i/lub psychoterapię. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Symptomu jakie Pani opisuje wyglądają na depresję ale radzę pójść do lekarza psychiatry na konsultację. Depresja to choroba którą można skutecznie leczyć. Nie leczona zabija radość życia. Serdecznie pozdrawiam.